Společně s AZ Help, z.s. v evropském projektu

Mgr. Eva Mistrová

Datum konání:

• Mgr. Eva Mistrová

Ve spolupráci s neziskovou organizací, AZ Help, z.s., se sídlem v Ostravě jsme se stali aktivními účastníky evropského dotačního programu OP VVV.

Projekt, je zaměřen na vzdělávání pedagogů v oblasti péče o děti s emočními problémy (celý název projektu je: Komplexní rozvoj profesních kompetencí pedagogů v oblasti prevence, včasné identifikace a včasné intervence problémového chování dětí s psychosociální emoční zátěží ve školách v 5 krajích ČR.

Projekt má celkem 5 podaktivit, které jsou zaměřeny na rozvoj měkkých dovedností pedagogů, primární prevenci, poradenské služby v oblasti školství, realizaci adaptačního pobytu, studium pro školní metodiky prevence a stáž ve Finsku.

Mimo účasti našich pedagogů na pobytových vzděláváních budou na škole také probíhat přednášky a semináře z oblasti primární prevence s navazujícími ukázkami dobré praxe určené pedagogům jiných škol.